O mnie


Jacek Radosław Durski

Jestem informatykiem z wykształcenia i zamiłowania. Stąd świat mój bardzo często wiruje wokół komputerów.

Interesuję się kilkoma rzeczami - z informatycznych lubię programowanie oraz zabawę z grafiką komputerową. Przy jednym i drugim potrafię się relaksować.
Od małego interesuję się architekturą - przede wszystkim romańską i gotycką. Niestety w Polsce, niewiele jej się zachowało (zwłaszcza tej pierwszej) w oryginalnej postaci, więc zadowalam się także formami „neo” lub „w stylu”.
Trochę nowszą pasją, ale jeszcze z czasów szkoły średniej jest fotografia. Lubię robić zdjęcia architektury, makro oraz ciekawych form nie tylko przyrody. Zdjęcia postaci raczej sytuacyjne, rzadko pozowane (nie mam do nich serca, uważam że są sztuczne i przez to nie te wychodzą tak jakbym chciał). Ostatnimi czasy przestałem być ortodoksyjnym fotografem i zacząłem ingerować w zdjęcia programami graficznymi.

Odpowiadając na kolejne pytania z wyimaginowanej ankiety:
Muzyka - każda dobra. To znaczy, że zależnie od miejsca i sytuacji w każdym stylu znajdę coś dla siebie (no może z wyjątkiem discopolo i country).
Pisarz - Mario Puzo. Klasyka sama w sobie ;)
Kolor - czarny, złamany czerwienią.
Zapach - mieszanka sosny, mięty i cytrusów.
Znak zodiaku - skorpion.
 
 
Tyle o sobie, na koniec zostawiłem sobie najważniejsze. Rodzina.
Żona, Katarzyna - inteligentna bestia, źródełko szczęścia i radości. Osobista podpora w każdej sytuacji, zwłaszcza tych najtrudniejszych.
Mały Krzyś - żywioł trudny do przewidzenia i opanowania. Jeśli kto ciekaw co może taki mały człowiek, zapraszam do lektury „Krzyś powiedział” (w „Nie kasować”) oraz/ lub odwiedzenie jego strony w mojej fotogalerii.

2007-09-01 Edit. 2011-08-17