Zbiór zadań maturalnych

Matura od 2005 roku - Informatyka

Książka ta powinna być wykorzystywana jako uzupełnienie podręcznika oraz informatora maturalnego. Przeznaczona jest zarówno do pracy na lekcji, jak i dla ucznia samodzielnie przygotowującego się do egzaminu (zwłaszcza wtedy, gdy w szkole edukacja kończy się na technologii informacyjnej). Jest to zbiór zadań maturalnych z informatyki w formie zeszytu ćwiczeń. Stworzony został na bazie kilkuletnich doświadczeń wynikających z prac nad nową maturą.

Zadania zostały przygotowane w sposób, w jaki przygotowuje się arkusze egzaminacyjne. Zwróciliśmy uwagę na formę oraz sposób zadawania pytań, wydawania poleceń, postać oczekiwanych wyników. Zakres materiału obejmuje wszystkie standardy egzaminacyjne, które zakłada informator maturalny 2005.

 

Zbiór zadań składa się z następujących części:

» „Przed maturą” – czyli kilka najistotniejszych porad takich jak: dla kogo jest matura z informatyki, jak się do niej przygotować, na co zwrócić uwagę na samym egzaminie.

» „Arkusz I” – zadania teoretyczne z zakresu pojęć podstawowych, algorytmów i programowania, sieci komputerowych oraz multimediów.

» „Arkusz II” – zadania praktyczne z algorytmów i programowania (ich implementacja), pakietu biurowego w zakresie edytora tekstu oraz arkusza kalkulacyjnego, baz danych i multimediów.

» „Rozwiązania Arkusz I” –  odpowiedzi do zadań teoretycznych zamkniętych oraz propozycje rozwiązań w przypadku zadań otwartych – takich jak samodzielne opracowanie algorytmu.

» „Rozwiązania Arkusz II” – to przede wszystkim płyta CD. Na niej znaleźć można przykładowe rozwiązania nauczycielskie oraz uczniowskie.

2007-07-23 Edit: 2011-08-17